SHİNGLE ÇATI YAPIMI

Shingle Ustası-Shingle Çatı yapımı, hizmetlerimiz
Shingle Ustası-Shingle Çatı yapımı, hizmetlerimiz

Shingle Çatı yapımı

Genellikle ülkemizde,  geleneksel çatı kaplaması olarak kırılgan ve sert kaplamalar kullanılmaktadır.  Fakat bu malzemelerin sebep olduğu sorunlar halk arasında yaygın şekilde bilinmektedir.  İşte shingle çatı yapımı yaptırdığınız takdirde bu sorunların hiçbiriyle karşılaşmazsınız.  Dayanıklı ve aynı zamanda da güvenilir olan shingle çatı,  çatı kaplamak amacıyla kullanılan malzemelerin arasında en fazla tercih edilenidir.  Özellikle de shingle çatı,  eğimli çatıların kaplamasında su izolasyon malzemesi olarak daha çok tercih edilmektedir.  Single çatı,  modern teknolojiyi üzerinde çok fazla barındırdığından dolayı çatı malzemesi olarak sektörde önemli bir yeri olduğunu söyleyebiliriz.  Avrupa’da ki evlerin çoğu,  Amerika’dakilerinde %90’ı shingle çatı kaplama sistemiyle donatıldığını söyleyebiliriz.

Shingle Çatı Ustası

Single Çatı yapımı Nedir?

Türkçe de şıngıl çatı olarak da adlandırılan shingle çatı terimi bir çatı kaplama malzemesi veya eğitimli çatılarda çatıyı kaplamak için de kullanılan su izolasyon malzemesinin genel adıdır.  Son zamanlarda özellikle shingle çatı çok fazla tercih edilen çatı kaplama türü olarak karşımıza çıkıyor.  Shingle çatı,  esnek bir çatı uygulama malzemesi olduğundan dolayı uygulama esnasında büyük kolaylık sağlar.

Shingle Çatı Ustaları

Shingle Çatının Özellikleri:

Shingle çatı yapımı ,  esnek yapısından dolayı geleneksel olarak daha çok tercih edilen çatı kaplama malzemesi olarak bilinir.  Sert ve kırılgan olmamasından dolayı shingle çatı rüzgâra ve kötü hava koşullarına karşı oldukça dayanıklıdır.  Shingle çatı türü diğer çatı kaplama malzemelerinde olduğu gibi kalkma ya da uçma gibi olumsuzlukların yaşanmasına neden olmaz.  Shingle çatı,  hafif olmasından dolayı iskelet maliyetini düşürerek aynı zamanda uzun ömürlü olmasını sağlar.  Shingle çatı,  farklı renklerde ki alternatifleriyle çatılara güzel bir görünüm kazandırır.

Shingle Çatı Ustası

Shingle Çatı Nasıl Yapılır?

-Çatı yapımı için ilk olarak kesinlikle çatı malzemelerinin hazırlanması gerekir.  Hazırlanan çatı üzerine alt yapı hazırlığı olarak da OSB levha kaplanması gerekir.

-Levha üzerine su yalıtımı sağlayabilmek için de;  membran,  şalomu ile eritilip kaplama yapılmalıdır.  Bu kaplama üzerine de shingle çatı örtüsü uygulanması gerekir.

-Uygulama esnasında shingle çatı çivisi kullanılması gerekir.

-Kesinlik ilk olarak shingle yapılacak çatıya metal ve ahşaptan bir iskelet yapılması gerekir.

-OSB üzerine veya shingle altı örtüsünün üzerine de uç taraflardan başlanarak shingle döşeme işlemi yapılmalıdır.

-Uç kısımlar dışarda ve boşluğa gelecek şekilde döşenmesi gerekir.

-Her shingle çatı malzemesi bir öncekinin üstüne binecek şekilde yerleşmesi gerekir.

-Shingle,  single çatı malzemesi ile çakılıp veya ek yerinden pürmüzle ısıtılıp döşenmesi gerekir.

-Shingle yapraklarının iç kısımları sabitlenerek bütün mastik olarak adlandırılan yapı malzemesi de kullanılarak da shingle çatı uygulaması bitirilir.

-Ayrıca teras çatı modellerinde de bu aşamalar kullanılıp shingle çatı yapımı görüntüsü elde edilir.


Arı Çatı Dekorasyon hakkında daha fazla bilgi alabilmek için https://www.facebook.com/aricatidekorasyon/ adresini kullanarak Facebook sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Sayfamız  shingle Çatı ustası konusunda sizlere yardımcı olabildi mi?

Çatı UstasıÇatı TamiriÇatı ÖrtüsüSandviç  Panel UstasıÇatı Aktarma UstasıÇatı izolasyonuSıfırdan Çatı YapımıÇatı Oluk UstasıEternit Çatı UstasıOnduline Çatı UstasıAhşap Çatı yapımı

BİZİ DEĞERLENDİRİN.
Content Protection by DMCA.com
aricati hakkında 57 makale
İstanbul Merkezli olarak Çatı ustası olarak çalışmaktayız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın