SANDVİÇ PANEL USTASI

Sandviç panel ustası
Sandviç panel ustası

 Sandviç panel Ustası

          Sandviç panel ustası,  iki metalin arasında poliüretan ya da taşyünü iç dolgu malzemesiyle harmanlanarak bir araya gelmiş kompozit malzemelere verilen isimdir…   Yapılarda genellikle;  çatı,  cephe,  iç bölme ya da soğuk hava depolarında kaplama malzemesi olarak sandviç panel kullanılır.  Hızlı montaj imkânıyla beraber yüksek yalıtım özelliklerine ek olarak da yüksek taşıma kapasitesinin yanı sıra mimari tercihlerle de ön plana çıkmaktadır.

Sandviç panel ustası
Sandviç panel ustası

Sandviç Panel Özellikleri:  

Sandviç panel ve malzemelerinin iç kısımlarında mevcut olan dolgu malzemeleri kullanım alanlarına göre farklı özellikler taşıyabilir.  Etkili bir kullanım sağlanabilmesi için cam yünü ya da taş yünü malzemelerden panel malzemeleri üretilmektedir.  Bu gibi durumlarda da yapı veya daha farklı alanların kullanım yapılması mümkün olur.  Genellikle yapılarda çatı ve duvar malzemeleri birlikte de kullanılır.  Ses,  ısı ve su konularında da gayet başarılı bir şekilde yalıtım sağlanır.  Üzerinde belirli oranda yük kaldırma direnci de bulunan bu malzemeler darbelere karşı oldukça dirençli bir hal alır.

Sandviç Paneller Nerelerde Kullanılır?

Sandviç panel,  çeşitli özelliklerinden dolayı genellikle dış yalıtımında kullanılırlar.  Sandviç panel,  kompozit çatılar içinde sıkça kullanılır.  Küçük kareler şeklinde hazırlanıp satış işlemi yapılan sandviç panel;   ısı yalıtım,  ses yalıtımında kullanıldığı gibi ayrıca hem suda hem de yangında da ayrı bir dayanıklılık gösterdiği için sık olarak tercih edilir.  Gayet kullanışlı olan sandviç panel,  aynı zamanda cebe uygunluğu ve birçok kişi tarafından da tercih edilmesini sağlıyor.  İnşaatlarda kullanılan sandviç panel malzemesikullanıcılarına çeşitli alanlarda çok faydası bulunur.

Sandviç Panel Ustaları

Çatılarda Sandviç Panel Kullanımı:  

Genel olan çatı sistemleri içinde kullanılan dayanıklı ve kaliteli malzemeden sağladığı faydalar arasında yer alıyor.  Sandviç panel,  kullanıldığı çatılarda zaman geçtikçe tadilat işleminde dahi gerek kalmıyor.  En güzel çatılara ve dış cephelere sahip olmak için piyasa da yer alan sandviç panel adı verilen bu malzemeyi seçtiğiniz takdirde birçok yönden size avantaj sağlayacaktır.  Sandviç panel,  çeşitli özelliklerinden dolayı yoğun ilgi görmektedir.

Sandviç Panellerin Avantajları:

Sandviç panel adı verilen malzemeningenel olarak orta bölümünün hafif malzemelerden üretilmesinden dolayı,  yük taşıma kapasitesi yüksek olmasına rağmen malzeme yine de hafif kalır.

-Onarım ve bakım gerektiği takdirde maliyetlerde düşme meydana gelir.

-Teknik detaylara göre montajları yapıldığı takdirde gayet uzun ömürlü bir malzeme çeşidi olarak karşımıza çıkar.

Sandviç panel,  üretim süreçleri belli bir kalite ve yüksek hassasiyette olup malzeme kaynaklı hatalar kesinlikle oluşmaz ya da çok düşüktür.

-Özellikle de mineral dolgu gövdeli panellerin kesinlikle yangın dayanımı yüksek olur.

Sandviç panel gövdeleri,  genellikle ısı yalıtım malzemeleriyle birlikte üretildiğinden dolayı,  yapıları yalıtım ve enerji kaybı bakımından sorunların çözülmesinde artı bir rol oynar.

Sandviç panel,  fabrikadan montaja kadar hazır hale gelebilmesi için hafifliği,  çeşitli boy seçenekleri bulunması montajın son derece iyi ve hızlı yapılmasını sağlar.

 

Sandviç Panellerin Dezavantajları: 

 -Sandviç panel,  yatırım maliyetleri yüksektir.

-Montajlama ve üretim süreçlerinde kalifiye elemana ihtiyaç duyulur.

Sandviç panel malzemesinin dış yüzeyleri darbelere ve güneş ışınlarına maruz kalarak deforme olabilir.

Sandviç panel polimer esaslı malzemelerin ısı etkisiyle sünme vb. olumsuzlukların oluşmasına sebep olabilir.

Sandviç panellerin,  bağlantı noktalarının gerekli hassasiyetleri ve aksesuarları oluşmadığı ve donatılmaması yalıtım problemlerinin yaratılmasını sağlar.

Sandviç panel ustası hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için https://www.aricati.com sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Arı Çatı Dekorasyon hakkında daha fazla bilgi alabilmek için https://www.facebook.com/aricatidekorasyon/ adresini kullanarak Facebook sayfamızı inceleyebilirsiniz.

 

Çatı UstasıÇatı TamiriÇatı ÖrtüsüSingle Çatı yapımı  – Çatı Aktarma UstasıÇatı izolasyonuSıfırdan Çatı YapımıÇatı Oluk UstasıEternit Çatı UstasıOnduline Çatı UstasıAhşap Çatı yapımı

BİZİ DEĞERLENDİRİN.
Content Protection by DMCA.com
aricati hakkında 57 makale
İstanbul Merkezli olarak Çatı ustası olarak çalışmaktayız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın