ESENYURT ÇATI USTASI

Esenyurt Çatı Ustası, Esenyurt çatıcı,Esenyurt çatı firması
Esenyurt Çatı Ustası
Esenyurt Çatı Ustası, Esenyurt çatıcı,Esenyurt çatı firması

Kaliteli işçiliğin kullanım ömrünü arttırdığı çatı işleri konusunda Esenyurt çatı ustası sektörün önde gelen isimlerindendir. Özellikle müşteri memnuniyeti ilkesi ile hareket ettiği için müşterilerinin referansları ile günden güne büyümektedir. Fakat çatı ile ilgili işleri ilk gün ki iştah ve heyecanla yapmaya devam etmektedir. Kaliteli ürünlerin Esenyurt çatıcı ile sanata dönüştüğü çatı sektöründe Esenyurt uygun çatı ustası olarak müşteri ailemiz her gün genişlemektedir.   

Esenyurt çatı yapımı, Esenyurt çatı ustası , izolasyon gibi işlerin yüzde yüz müşteri memnuniyeti ile yapıldığı firmamızı ziyaret etmeden karar vermemenizi öneriyoruz. Esenyurt çatı ustası ayrıcalığıyla alacağınız hizmetten memnun kalacağınızın garantisini veriyoruz. Bunun yanında kışı daha sıcak geçirmenizi sağlayacak izolasyon projelerinizde Esenyurt çatı ustası izolasyonu ile yakıt faturalarınızdan tasarruf edeceksiniz.

Çatı bir binayı dış etkenlere karşı kalkan görevi ile korumaktadır. Bu yüzden kolay kolay yıpranmaması ve daha çok ayakta kalabilmesi için birinci sınıf ürünlerle işlenmesi gerekmektedir. En uygun Esenyurt çatı ustası ile satın alabileceğiniz kaliteli ürünler ile gözünüz arkada kalmayacaktır. Her yağmur sonrasında tavan su sızdırdı mı diye tavana bakmanıza gerek kalmayacaktır. Tabi satın alınan malzeme kadar o malzemeyi kullanacak olan ustanın da hünerleri önemlidir. Çünkü çatı malzemeleriniz çatıya ince hesaplarla uygulanması gerekmektedir. Esenyurt çatıcı ile alanında uzman personellerimiz çatı projelerinizi en ince hesaplarla gerçekleştireceklerdir.

Bir binada temel kadar ehemmiyet taşıyan çatılar şansa değil usta ellere teslim edilmelidir. Usta ellerin çalıştığı çatılar daha uzun ömürlü kullanılabilirken diğer çatılar genellikle birkaç sene içerisinde problemler çıkarmaktadır. Esenyurt çatı ustası ile çatınız şansa değil usta ellere teslim edilecektir.A’dan Z’ye kadar çatı ile ilgili her türlü projenizde arayıp bilgi alabileceğiniz Esenyurt uygun çatı firması size bir telefon kadar uzak.

Esenyurt Çatı Yapımı

Esenyurt Çatı Ustası, Esenyurt çatı yapımı,Esenyurt çatı firması

Çatı yapımında ilk adım binanın durumuna ve iklim şartlarına göre en uygun çatı modeline karar verebilmektir. Esenyurt çatı yapımı önemli bir projelendirme işlemi olduğu için kulaktan dolma bilgiler ile hareket etmek oldukça yanlış bir davranış olacaktır. Çünkü her çatı tipini her binaya uygulamak oldukça yanlış bir davranış olacaktır. Esenyurt çatı ustası ile konusunda uzman personellerimiz en doğru çatı tercihini yapmanız noktasında sizlere memnuniyetle yardımcı olacaklardır.

Çatı tipi kararlaştırıldıktan sonra çatıya eğim verilecekse bu eğimin en doğru şekilde hesaplanması gerekir. Çünkü olası yağmur ya da kar yağması durumlarında suyun çatıda durmayarak en hızlı şekilde tahliye edilmesi gerekir. Esenyurt çatı ustası ile doğru hesaplamalar ile çatıda su birikmesi hadisesi ile karlaşmazsınız.

Esenyurt çatı yapımı noktasında hayati önem taşıyan konu çatı iskeletidir. Özellikle kış aylarında kar ve yağmur ile beraber çatıların üzerine daha fazla yük binmektedir. Bu yük ise iskelet malzemenin doğru biçimde hesaplanarak kullanılması ile taşınabilir. Aksi takdirde iskelet üzerindeki yük boşalmadıkça daha da ağırlaşacak ve çatının göçmesine kadar sonuçlanabilecek felaketlere neden olacaktır. Doğru malzeme tercihi ve ince hesaplamalar ile çatı en zorlu şartlarda dahi ayakta kalabilecektir. Uzun ömürlü çatılar için Esenyurt çatıcı ustaları bütün tecrübelerini konuşturmaktadır.

Çatı iskeleti konusunda ahşap, beton ya da çelik iskelet kullanılmaktadır. Binanın bulunduğu bölgenin aldığı yağış ve çatının oturacağı alan iskelet tipinin seçiminde etkili olur. Örneğin çok yağış alan ve büyük bir alana oturan çatılarda beton ve ya çelik iskelet kullanılmalıdır. Esenyurt çatı ustası ile binanız için en doğru tercihi yapacağınız noktasında tereddüt yaşamazsınız.

Esenyurt çatı yapımı konusunun son aşaması ise çatı örtüsünün seçimidir. Doğrudan ısı ve ya soğuğa maruz kaldığı için çatı örtüsü seçimi oldukça önemlidir. Metal ve metal olmayan malzemeler kullanılarak kaplanan çatı örtüsü en zorlu şartlara dayanabilmelidir. Örneğin çok fazla yağış alan bölgelerde kiremit çatılar belirli bir süreden sonra çatlama yapabilmektedir. Bu tip durumlar çatı örtüsü terciği metal kaplamadan yana kullanılmalıdır. Bazı ustalar düşük fiyat verebilmek için kimi zaman yanlış yönlendirme yapabilmektedir. Bu tip hadiseler ile karşılaşmamak adına tercihinizi Uygun Esenyurt çatı ustası yönünde kullanmanızı tavsiye ederiz.

Esenyurt Çatı Ustası Tamiri Ve Çatı Aktarma

Esenyurt Çatı Ustası, Esenyurt çatı yapımı,Esenyurt çatı firması,Esenyurt çatı tamiri ve çatı aktarma

Çatı aktarma tabiri, kiremit çatılar için kullanılan bir tanımdır. Bütün çatı örtüsünün sökülerek sağlam olmayanların değiştirilmesine verilen genel isimdir. Çatı aktarma konusu çok hassas davranılması gereken bir noktadır. Çatı üzerinde yer alan bütün kiremitlerin tek tek iyi analiz edilerek ileride sorun yaratabilecek olanların ayıklanması gerekir. Esenyurt çatı ustası aktarma aktarım konusunda kilit rol oynamaktadır. Problemsiz bir çatı için çatıdan alınan bütün kiremitler teker teker ayrıntılı olarak incelenmelidir.

Esenyurt çatı ustası ile en ince ayrıntısına kadar incelenen kiremitler, bu işlemden sonra su giderlerine dikkat edilerek yerlerine yerleştirilir. Bu işlemin yapımı esnasında çatıdaki suyun izleyeceği yol iyi hesaplanmalıdır.  Bunun yanında çatıdan alınan sağlam kiremitlerin zarar görmemesi için de son derece dikkatli davranılmalıdır. Ayrıca aktarım işlemi sırasında çatı örtüsünün altında yer alan ahşap kerestelerde kontrol edilmelidir. Çünkü eski çatının oluşturacağı bir sızıntı ahşabın çürümesine neden olabilir.

Bununla beraber izolasyon ürünü olarak kiremit ile ahşap zemin arasına membran veya polyester keçeli örtü serilir. Böylece çatıdan sızabilecek sıvıların zemine zarar vermesi engellenmiş olur. Bu işlemlerin tamamı tecrübe ve ustalık isteyen işlemler olduğu için Esenyurt çatı ustası ile irtibat kurmanızı tavsiye ederiz. Çünkü iyi bir Esenyurt çatı Ustası evinizi daha yaşanılabilir hale getirecektir.

 

Esenyurt çatı ustası denilince ise akla daha çok iskeletle ilgili ya da sadece problemli bölgeler gelmektedir. Tamir konusunda yıpranan bölgelerin tespiti son derece dikkatli yapılmalıdır. Çünkü gözden kaçacak en ufak hasar daha büyük sorunlara sebep olabilmektedir. Tam tecrübe ve konusunda kazandığı uzmanlık ile hareket eden Esenyurt çatı ustası tamir konusunda oldukça titiz davranmaktadır. Yıpranan kısımların üzeri kapatılarak müşterilerimizin gözü boyanmamaktadır. En ince ayrıntısı ile incelenen çatının gerek duyulan kısımları anında yenisi ile değiştirilmektedir.

Esenyurt Çatı İzolasyon Ustası

Esenyurt Çatı İzolasyon Ustası

Çatı izolasyonu evinizi soğuk, sıcak ve sıvı gibi etkenlere karşı koruyan bir işlemdir. Çatıya uygulanan bu yöntemle ev içerisindeki sıcaklığın dışarı kaçması engellenirken dışarıdan soğuk gelmesi önlenmiş olur. Farklı çatı izolasyon malzemeleri ile uygulanan bu yöntem çoğu binada kullanılmaktadır. Tabi bu noktada malzeme kalitesi ve ustalık hayati derecede önem taşır. Örneğin farklı izolasyon yöntemlerinden doğru olanı tercih edebilmek tam bir ustalık işidir. Esenyurt çatı izolasyon ustası yılların vermiş olduğu tecrübe ile sizler için en doğru yöntemi seçecektir.

Genellikle çatı zeminine serilen su ve hava geçirmeyen membran kullanılarak yapılan çatı izolasyonu oldukça faydalıdır. Çünkü hava geçirmemesi sayesinde evinizdeki sıcak havanın kaybolmasını engelleyecek ve yakıt giderlerinizi ciddi oranda azaltacaktır. Ayrıca sıcak yaz aylarında çatıda hapsolan sıcak havanın eve girmesinin önüne geçecektir. Bu nedenlerle çatı izolasyonu oldukça önemlidir. Tabi izolasyonun sağlıklı olabilmesi için usta da son derece önemlidir. Esenyurt çatı izolasyon ustası ile sorunsuz izolasyon yaptırmak mümkündür.

Her türlü çatı projelerinizi değerlendirmek ve çayımızı içmek için Esenyurt çatı ustası olarak sizleri firmamıza bekliyoruz.

Arı Çatı Dekorasyon hakkında daha fazla bilgi alabilmek için https://www.facebook.com/aricatidekorasyon/ adresini kullanarak Facebook sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Esenyurt çatı ustası ve İstanbul çatı ustası hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için https://www.aricati.com/hizmetlerimiz/cati-ustasi/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

5/5 - (16 votes)
Content Protection by DMCA.com
aricati hakkında 57 makale
İstanbul Merkezli olarak Çatı ustası olarak çalışmaktayız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın