ÇATI USTASI

Çatı ustası-Arı Çatı ustası, hizmetlerimiz, bölgelerimiz
Çatı ustası-Arı Çatı ustası, hizmetlerimiz, bölgelerimiz

ÇATI USTASI

Çatı ustası öncelikli olarak bir çatının sorunun ne ol tam olarak anlaya bilme kapasitesine sahip kişi demektir. Bütün çatıların betonların dan su zeminlerine kadar her noktasında faaliyet gerçekleştiren,  her türlü işlemin sıfırdan yapılması,  tamiri,  bakımı veya yenilenmesini sağlayan kişilere denir. Çatı ustası bir hassas ve dikkat edilmesi gerek notalardan biridir. Konut ve iş yeri gibi yapıların dış cephe bölümlerinden daha fazla güneş ışığı ve diğer etkenlerden kısım çatılar dır. Evin şapkası olarak tanımlasak yanlış olmaz.

Nasıl ki şapkasız olarak yağmur altında veya aşırı sıcakta gezindiğimiz de sağlık problemleri baş göstermektedir, işte binalar  da  çatılar la koruma altına alınmadığı taktirde bina sağlığını ciddi derecede tehlikeye sokacaktır.

Çatı denilince akla hanelerin tepesine konulmuş kiremit ve herhangi bir mamulden oluşmuş, bina çatısı olarak tanımlamak yanlıştır. Çünkü sadece çatı korumaz binayı bu işlemi görebilen başka yapılarda mevcuttur örneğin ; teras , soğuk çatı ,üzeri kapalı alan da çatı adını alabilmektedir. Bina tepesinde bulunan ve ister iç ister dış kısmı olsun o binayı korumakla mükellef olan her kısım Çatı olarak adlandırabilir.

Çatı ustası çatı inşaatı konusunda uzmanlaşmış bir profesyoneldir. Çatılar, konut ve ticari inşaatlardaki tüm çatı kaplama sürecini izler. İnşaat planlarını analiz ederler ve çatının tasarıma sıkı sıkıya uyduğundan emin olurlar. Çatıcılar ayrıca çatı kurulumları için kullanılacak malzemeleri, alt tabakaları ve destekleyici aksesuarları da belirler. Çatıların üzerine monte edildiği kirişlerin, kafes kirişlerin ve kirişlerin özelliklerine bile çatı ustaları tarafından karar verilir.

Çatı ustası-Arı Çatı ustası
Çatı ustası -Arı Çatı ustası

ÇATI YAPIMI NASIL OLMALIDIR ?

Çatıların her kısmında farklı uygulamalar kullanılmaktadır örneğin; kapatılmış teras ile normal çatı uygulaması birbirinden çok farklıdır. Teras çatılar altlarında boşluk alanın değerlendirilmesi amacıyla yapılan yapıtlardır. Bu alanlar genel olarak; su deposu ,güneş enerji paneli ,yüklük , depolama alanı veya konut olarak kullanılabilmektedir. Kesinlikle teras çatılarda çatı örtüsü söz konusu değildir, kullanılamaz. Farklı sebeplerden dolayı da çatıların üst kısmı kapatılamayabilir.

Bu tür çatılar açık çatı olarak tabir edilir ve diğer çatı dan daha hassa ve itinalı korunmaya ihtiyaçları vardır. Bu tür çatılara genellikle teras çatı adı da verilebilmektedir. Açık çatı veya teras çatılar güneş ışınları ,yağmur , dolu, kar, rüzgar, fırtına gibi doğal etkenlerden en şiddetli maruz kalan ve zarar gören kısımdır. Teras alanları açık olduğundan su birikmesine karşın yağmur oluğu veya su tahliye gideri kullanımı önem arz etmektedir.

Aynı zaman da üzeri açık olduğundan sağlam yalıtıma ihtiyacı vardır. Bütün bu işlemler yapılmadığı taktirde bina şiddetli zararlar ile karşı karşıya kalabilmektedir. Bu nedenle ister teras isterse çatı olsun yalıtım uygulaması hayati önem arz etmektedir. Teras veya çatı izolasyonların da önemli olan hangi yalıtım malzemesinin ne zaman nerde nasıl kullanılması gerektiği ciddi derecede bilinerek uygulanmasıdır. Yalıtım uygulaması yapılacağı Teras çatılarda yalıtım pürüzsüz temiz ve düz zeminlere uygulanabilmektedir.

Yalıtımın sağlığı için su eğimi verilebilir veya  birikintilerini önleyebilecek kanal ve giderler oluşturulmalı ve test edilmelidir. Su sadece tavan bölgesine zarar vermekle kalmaz bina dış cephesi ve duvarların korozyonuna da neden olur bu bölgelerin korunması amacıyla su saçakları, çatı oluk ve sistemleri oluşturulmalıdır. Bina tamamen su ile tecrit edilmiş hale getirilmelidir.

ÇATI USTASI NASIL OLMALI

Binanın ısı kaybını önlemek amacıyla alt kısma gelecek şekilde teras dip kısmına ısı yalıtım malzemesi döşeme işlemi uygulaması gerçekleştirilmesi ardından bu malzemenin üzerine ise su yalıtımı malzemesi uygulanarak bina İzolasyon işlemi tamamlanmış olur.

Teras çatılarda izolasyon uygulaması yapılırken azami dikkat edilmesi gereken kullanılan malzemeler arasında kesinlikle boşluk bırakılmadan tam bir bütün halinde uygulanması gerekmektedir.En üst bölüm de kullanılacak ren güneş ışıklarını çeken değil aksine yansıtan renk tonlarını barındıran malzemelerden yararlanılmalıdır.

Çatı yalıtımlarında kullanılan alan bulunmadığından cam yünü kullanılırken teras çatılar da bu farklıdır, Bu alanlar kullanılıp insanlar tarafından yürümeyi kolaylaştıracak düz ve pürüzsüz malzeme kullanılır. Çatı ustası  konusunda her nokta ve köşesinden anlayan, bütün uygulamaların ince noktalarını bilen çatının bakımı, onarımı , tadilatı ve tamiri işlevini üstlenen şahıstır. Kaliteli bir çatı ustası nın özellikleri saymakla bitmeyeceği gibi en önemli işlevi yaptığı çatıların ömrünün uzunluğudur.

ÇATI USTASI NE İŞLE UĞRAŞIR ?

Çatılar yeni tesislerin yanı sıra yenileme ve çatı onarım projelerinde çalışır. İş unvanından beklendiği gibi, çatı çalışanlarının genellikle çalışmak için çatılara tırmanmaları gerekir. Bu nedenle, yüksekliklerden korkmamalı ve iyi bir dengeye ve makul marangozluk becerilerine sahip olmalıdırlar.

Çatılar, yeni ve mevcut çatıların montajı, onarımı ve yenilenmesi üzerinde çalışır. Gerekirse, çatıcılar eski malzemeleri yeni, sağlam yapılarla değiştirir. Çatıcılar metal, kauçuk, polimer, asbest ve fayans gibi birçok farklı malzemeyle uğraşırlar. Tüm bunların hem iç hem de sanayi sektörlerinde yaygın uygulamaları vardır.

Ticari binalarda kauçuk çatılar genellikle inşaatçılar tarafından tercih edilir. Kauçuk çatı montajı oldukça karmaşık bir süreçtir ve deneyimli çatıların yardımı olmadan yönetilemez. Bazı kauçuk çatı yenileme işlerinde, bir kat sıcak erimiş katran kullanarak çatının tüm düz alanını eşit bir şekilde silmek çatıcının sorumluluğundadır. Kauçuk örtü montajı, havalandırma boruları, gökyüzü ışıkları ve ısıtma üniteleri gibi her çıkıntıyı ölçmeyi ve kesmeyi gerektirir.

Shingle, fayans ve metal çatı kaplama işleri için, çatıcılar genellikle bir katran kağıdı katmadan ve zımba veya çivi kullanarak yeni malzemeler yerleştirmeden önce mevcut malzemeleri çıkarmak zorundadır. Çatılar genellikle havaya maruz kalma ve çürüme nedeniyle hasar gören çatıda ahşabı değiştirmelidir. Kontrplak ve daha ucuz kaliteli ahşap çatılar benzer sorunlara maruz kalır ve zaman zaman değiştirilmesi gerekir.

Çatılar tarafından yapılan en yaygın işlerden bazıları:

 • Döşeme kaldırma
 • Shingle kurulumu
 • Kauçuk çatı montajı
 • Katran uygulaması
 • İş tahmini

Yukarıdaki tüm görevler arasında en önemlilerinden biri iş tahminidir. Çatı işi yapımı sırasında müşteri memnuniyeti için çatı ustasının sorumluluğu, müşterilerle buluşmak ve yeni bir çatının kurulumunda öngörülen masraflar hakkında bir tahmin sağlamaktır. Çatı ustasının doğru ve gerçekçi bir tahmin formüle etme yeteneği her iki taraf için de son derece önemlidir, çünkü tahmin çok yüksekse, çatı şirketi daha düşük bir teklif veren bir rakiple sözleşmeyi kaybedebilir. Öte yandan, eğer teklif çok düşükse, çatı şirketi kar edemeyebilir. Bu, tahmin edicinin rolünü çatı şirketleri için hayati önem taşımaktadır.

Çatı Ustaları- Çatı Ustası
 Çatı Ustası

ÇATI USTASI ÇALIŞMA ALANI NASIL OLMALI ?

İş tahminlerinin yanı sıra, çatıcılar tarafından yapılan işlerin çoğu saha bazlıdır. Çatı işlerinin çoğu çok fazla fiziksel emek gerektirir ve coğrafi konuma bağlı olarak, aşırı koşullarda çalışma yeteneği genellikle gereklidir. Çatıcılar serbest olarak özel olarak çalışabilir, kendi çatı işlerini kurabilir veya bir inşaat şirketi için tam zamanlı veya sözleşmeli olarak çalışabilir.

Çatı ustası sorumluluk Alanı

 • Çatı ustası , çatı malzemelerini kamyonda taşıma ve yükleme / boşaltma
 • Asfalt, ahşap, çelik ve plastik gibi yeni çatı malzemeleri döşemek
 • Çatılarda hasar olup olmadığını kontrol edin ve gerekli onarımları yapın
 • Su ve hava şartlarından korumak için çatılara ve binalara sprey kimyasalları püskürtün
 • Yaprakları, buzu ve diğer kalıntıları temizleyerek çatıları temizleyin
 • Yalıtım malzemelerini çatıların altına yerleştirin
 • Çekiçler, elektrikli zımbalar ve elektrikli püskürtme aletleri gibi el aletlerini kullanın
 • Güneş panellerini çatılara monte edin.

  Çatı ustası için Özellikler

  • Lise eğitimi
  • OSHA eğitimi gibi inşaat güvenliği sertifikası bir artıdır.
  • Hızlı hareket, tırmanma, eğilme ve ağır yüklerin kaldırılmasına izin verecek fiziksel uygunluk seviyesi
  • Çatı ustası , inşaat veya ilgili iş kapsamında daha önce deneyim
  • Üstlerden geri bildirim almaya açıklık dahil iletişim ve ekip çalışması becerileri
  • Çatı prosedürleri, teknikleri ve özellikleri hakkında genel bilgi
  • Güçlü iş ahlakı ve kaliteli iş yapma isteği
  • Plan, çizim ve diyagramlardaki talimatları okuyabilme ve takip edebilme
  • Sıcak veya soğuk gibi aşırı hava koşullarında saatlerce çalışmaya dayanıklılık

  ÇATICI USTASININ BİLGİ, BECERİ VE YETENEKLERİ

  Koordinasyon – Eylemlerin başkalarının eylemleriyle ilgili olarak ayarlanması. Aktif Dinleme – Diğer insanların söylediklerine tam dikkat vermek, yapılan noktaları anlamak için zaman ayırmak, uygun şekilde sorular sormak ve uygunsuz zamanlarda kesintiye uğratmamak. Eleştirel Düşünme – Alternatif çözümlerin, sonuçların veya sorunlara yaklaşımların güçlü ve zayıf yönlerini belirlemek için mantık ve akıl yürütme kullanmak. Konuşma – Bilgiyi etkili bir şekilde iletmek için başkalarıyla konuşmak. İzleme – İyileştirme yapmak veya düzeltici önlemler almak için kendinizin, diğer kişilerin veya kuruluşların performansını izleme / değerlendirme. Zaman Yönetimi – Kişinin kendi zamanını ve başkalarının zamanını yönetme.

Karmaşık Problem Çözme – Karmaşık problemleri tanımlama ve seçenekleri geliştirmek ve değerlendirmek ve çözümleri uygulamak için ilgili bilgileri gözden geçirmek. Okuduğunu Anlama – İşle ilgili belgelerdeki yazılı cümleleri ve paragrafları anlama. Yargı ve Karar Verme – En uygun olanı seçmek için potansiyel eylemlerin göreli maliyetlerini ve faydalarını göz önünde bulundurmak. Sosyal Algı – Başkalarının tepkilerinin farkında olmak ve neden tepki verdiklerini anlamak. Aktif Öğrenme – Yeni bilgilerin hem mevcut hem de gelecekteki problem çözme ve karar verme için etkilerini anlama. Talimat – Başkalarına nasıl bir şeyler yapılacağını öğretmek.

 • Çatı onarım ve montajında ​​kullanılan araç, gereç, malzeme ve yöntemler hakkında önemli bilgiler.
 • Ticaretin tehlikeleri ve güvenlik gereksinimleri hakkında önemli bilgiler.
 • Çeşitli çatı malzemeleri ve farklı çatı tipleri için standart özellikler bilgisi.
 • Çatıları söküp takabilme.
 • Gerekli arma dikme yeteneği.
 • Yüksekte, düz ve eğimli yüzeylerde çalışabilme.
 • Başkalarının çalışmalarını denetleme yeteneği.
 • Merdivenleri tırmanabilme ve iş gereksinimlerini güvenli bir şekilde belirleyebilme.
 • Sözlü ve yazılı talimatları anlayabilme ve uygulayabilme.
 • Uygun araç ve gereçleri kullanma becerisi.
Çatı Ustası Desteği
Çatı Ustası Desteği 

Çatı ustası Çırağı görevleri

  • Malzemeleri kamyondan boşaltın ve çatı malzemesini açın.
  • Çatı ustası için yeterli malzeme olduğundan emin olun.
  • Çatı ustası malzemelerini kasnaklar veya merdiven kullanarak çatıya kaldırın.
  • Çatıdaki kalıntıları temizleyin.
  • Katranın kıyıldığından ve ısıtıldığından emin olun.
  • Eski çatı malzemesini kazıyın veya çıkarın.
  • Tüm çatıcıları güvenlik ekipmanları, iskele ve yük asansörleri ile uygun şekilde donatın.
  • Çatı ustası kağıdı ve kompozisyon zona çatıya çivi.
  • Çatıda katran tabakası uygulayın.
  • Katran tabakasının üzerine çakıl, zona veya asfalt sürün.
  • Çatıyı çatı keçesi, asfalt şeritleri veya diğer malzemelerle örtün.
  • Çatıya fayans, arduvaz veya kompozisyon malzemeleri uygulayın.
  • Çatlamış fayansları bulun ve onarın.
  • Eksik fayansları doldurun.
  • Olukları ve kanalizasyonları temizleyin.
  • Metal levhaları çatı levhalarına veya çerçevelere yapıştırın.
  • Sızıntıları bulun ve düzeltin.
  • Fırtına ve şiddetli rüzgar nedeniyle oluşan hasarı Çatı ustası sayesinde onarın.
  • Çatı ustası ile Kiremitleri çatı levhalarına yapıştırın ve çatı çimento ile kaplayın.

ÇATI USTASININ ŞANTİYEDEKİ GÖREVİ

Her çatının bir Çatı ustası olmalıdır, Çünkü çok çeşitli bir sektöre sahibiz. Sandviç panel, Kiremit, ahşap , shingle , onduline, metal çatılar bulunmaktadır. Genelde yeni binalarda sıfırdan çatı inşası yapılacaksa bina sakinleri öncelikli olarak teras çatıyı tercih ederler, bunun sebebi kullanım alanıdır. Ancak bu iş hayati bir önem arz ettiğinden kaliteli bir çatı ustası gözetiminde bina dikkate alınarak plan proje dahilinde karar almakta büyük yarar vardır.

Bunun sebebi bina yaşı bina alanı eğimi ve bir çok sebep olabilir. Her bina ya her çatı olamaz. Çatı ustası inşa aşamasında binanın taşıma kapasitesine uygun altyapılı malzeme kullanılmalıdır. Tabiki hep kaliteden bahsediyoruz ama bütçe de çok önemli tabi ki en uygun maliyet ile en kaliteli çatı uygulaması yapılabilir mi?

Binaya ulaşan Çatı ustası öncelikli iş olarak çatının oturtulacağı zeminin inceleme konusuna önem verir. Eğer çatı temeli uygunsa çatı örtüsü yapımına işi daha kolaydır değilse uygun hale getirmek için ek zamana ihtiyaç duyacaktır. Çünkü kapama işlemi önceliğinde zemin hazır olması tercih sebebidir. Bu işlem ardından hangi çatı sistemine karar verilmiş ise ona uygun çatı ustası iskeleti yapımına girişilir. Çatı iskeleti de çatılar gibi çeşitlidir, Ahşap çatı olabileceği gibi metal çatı iskeleti de tercih edilebilinir.

İskelet işlemi ardından önem arzeden başka bir konu devreye girer su gideri bacalar ve oluk sistemi.Daha sonrasında yapılan iskeletin üst kısmına belirlenen çatı malzemesi (Çatı ustası , kiremit,ondulin, shingle, membran v.b.)alt kısmına ise çatı yalıtım malzemesi yani çatı örtüsü serilir. Sıfırdan çatı söz konusu değil ise çatı onarımı, aktarılması gibi işleri de gene sayesinde yapılmaktadır.

Çatı Ustası Tercihi
Çatı Ustası Tercihi

ÇATI USTASI OLMAK İÇİN HANGİ BİLGİYE İHTİYAÇ VAR ?

 

  • Müşteri ve Kişisel Hizmet ;  Müşteri ve kişisel hizmet sunmak için ilke ve süreçlerin bilgisi. Buna müşteri ihtiyaçları değerlendirmesi, hizmetler için kalite standartlarını karşılama ve müşteri memnuniyetinin değerlendirilmesi dahildir.
  • Türk Dili ; Kelimelerin anlamı ve hecelemesi, kompozisyon kuralları ve dilbilgisi de dahil olmak üzere İngiliz dilinin yapısı ve içeriği hakkında bilgi.
  • Kamu Güvenliği ve Güvenliği ;  İnsanların, verilerin, mülklerin ve kurumların korunması için etkili yerel, bölgesel veya ulusal güvenlik operasyonlarını teşvik etmek için ilgili ekipman, politikalar, prosedürler ve stratejiler hakkında bilgi.
  • Eğitim ve Öğretim ; Müfredat ve eğitim tasarımı, bireyler ve gruplar için öğretim ve öğretim ile eğitim etkilerinin ölçülmesi için ilke ve yöntemler bilgisi.
  • Matematik – Aritmetik ; cebir, geometri, kalkülüs, istatistik bilgisi ve uygulamaları.
  • Tasarım – Hassas teknik planların, planların, çizimlerin ve modellerin üretiminde yer alan tasarım teknikleri, araçlar ve ilkeler hakkında bilgi.
  • Mekanik – Tasarımları, kullanımları, onarımları ve bakımları da dahil olmak üzere makineler ve aletler hakkında bilgi.
  • Yönetim ve Yönetim – Stratejik planlama, kaynak tahsisi, insan kaynakları modellemesi, liderlik tekniği, üretim yöntemleri ve insanların ve kaynakların koordinasyonu ile ilgili iş ve yönetim ilkeleri bilgisi.
  • Ulaşım – Göreli maliyetler ve faydalar da dahil olmak üzere, insanları veya malları hava, demiryolu, deniz veya karayolu ile taşımak için ilke ve yöntemler bilgisi.
  • Büro – Kelime işlem, dosya ve kayıtları yönetme, stenografi ve transkripsiyon, form tasarlama ve diğer ofis prosedürleri ve terminoloji gibi idari ve büro prosedürleri ve sistemleri hakkında bilgi.
  • Mühendislik ve Teknoloji – Mühendislik bilimi ve teknolojisinin pratik uygulama bilgisi. Bu, çeşitli mal ve hizmetlerin tasarım ve üretimine ilke, teknik, prosedür ve ekipman uygulanmasını içerir.
  • Yabancı Dil – Kelimelerin anlamı ve hecelemesi, kompozisyon ve dilbilgisi kuralları ve telaffuz dahil olmak üzere yabancı (Türkçe olmayan) bir dilin yapısı ve içeriği hakkında bilgi.
  • Üretim ve İşleme – Malların etkili üretimini ve dağıtımını en üst düzeye çıkarmak için hammadde, üretim süreçleri, kalite kontrol, maliyetler ve diğer teknikler hakkında bilgi.

 

Çatı Ustası Çalışma Tarzı

 • Güvenilirlik – İş güvenilir, sorumlu ve güvenilir ve yükümlülükleri yerine getirmeyi gerektirir.
 • Detaylara Dikkat – İş, detaylara dikkat etmeyi ve iş görevlerini tamamlamada ayrıntılı olmayı gerektirir.
 • Kendi Kendine Kontrol – İş, çok zor durumlarda bile, şefkatin korunmasını, duyguların kontrol altında tutulmasını, öfkenin kontrol edilmesini ve agresif davranışlardan kaçınılmasını gerektirir.
 • Dürüstlük – İş dürüst ve etik olmayı gerektirir.
 • Başkaları İçin Endişe – İş, başkalarının ihtiyaçlarına ve duygularına duyarlı olmayı ve işi anlamak ve yardımcı olmayı gerektirir.
 • İşbirliği – İş, işteki diğer insanlarla hoş olmayı ve iyi huylu, işbirlikçi bir tutum sergilemeyi gerektirir.
 • Uyarlanabilirlik / Esneklik – İş, değişime (pozitif veya negatif) ve işyerinde önemli çeşitliliğe açık olmayı gerektirir.
 • Girişim – İş, sorumlulukları ve zorlukları üstlenmeye istekli olmayı gerektirir.
 • Yenilikçilik – İş, işle ilgili sorunlara yeni fikirler ve cevaplar geliştirmek için yaratıcılık ve alternatif düşünme gerektirir.
 • Kalıcılık – İş, engeller karşısında kalıcılık gerektirir.
 • Liderlik – İş liderlik etme, sorumluluk alma, görüş ve yönlendirme isteğinde bulunmayı gerektirir.
 • Bağımsızlık – İş, kişinin kendi şeylerini yapma yollarını geliştirmesini, az ya da hiç gözetim olmadan kendini yönlendirmesini ve işlerin yapılması için kendine bağlı olmasını gerektirir.
 • Analitik Düşünme – İş, işle ilgili sorunları ve sorunları ele almak için bilgilerin analiz edilmesini ve mantık kullanılmasını gerektirir.
 • Başarı / Çaba – İş, kişisel olarak zorlu başarı hedefleri oluşturmayı ve sürdürmeyi ve görevlere hakim olmak için çaba sarf etmeyi gerektirir.
 • Stres Toleransı – İş, eleştiriyi kabul etmeyi ve yüksek stres durumlarıyla sakin ve etkili bir şekilde ilgilenmeyi gerektirir.
 • Sosyal Yönelim – İş, yalnız yerine başkalarıyla çalışmayı ve işteki diğer insanlarla kişisel olarak bağlantı kurmayı tercih eder.

Çatı Ustası Kimdir ?

 1. Çatı ustası iyi bir değerlendiricidir; kiremit aktarma , yalıtım örtüsünde ne kullanılacak, hangi oluk sistemi daha etkili olur gibi sorulara en detaylı cevabı rahatlıkla bünyesinde barındırır.En genel çatı yapımın dan küçük bir çatı tamiri ne kadar en ayrıntılı planlama koordinasyon şantiye içerisinde çatı ustası tarafından yapılır. Tabi ki yapılan işin risk boyutu da çok önemlidir. Yerden metrelerce yüksekte çalışmak da tecrübe ve iş güvenliği gerektirmektedir.
 2. Bu kapsamda çatı ustası bütün önlemleri almakla mükelleftir. Aksi taktirde istenmeyen üzücü sonuçlar kaçınılmaz olabilmektedir. Kanuni açıdan her ne kadar iş sahibi cezaya tabi olsa da vicdani boyut daha önemlidir. Bu sebepten ötürü firmamızda  kendini yetiştirmiş çatı ustaları istihdam etme gayreti içerisindeyiz. Her sektörde olduğu gibi bizlerin sektörlerinde de bir defa çatı yapmış kimseler kendilerini Çatı ustası  olarak tanıtmakta ve iş yapmaya çalışmaktalar.
 3. Böyle olayların önlemini alarak önüne geçebilmek için referanları kuvvetli firmalarla çalışmak en mantıklı adım olacaktır. İyi bir çatı ustasının daha önce başarmış olduğu işlerin incelenip daha sonra bununla ilgili karar alınmalıdır. Çatı konusunda tecrübeli firmamız çatı ustası konusunda zengin bilgi birikimine sahip, ekip çalışmasına yatkın her türlü sorumluluğu göğüslüye bilecek insan popülasyonuna sahip olmaktan gurur duymaktadır.
 4. Ekibimiz sayesinde altına imza attığımız birçok projeden alnımız ak başımız dik ayrılmanın müşterilerimizin verdiği mutluluğun haklı gururunu taşımaktayız. Asıl amaç ucuza nasıl çatı yaptırırım olmamalı,  kaliteli bir Çatı ustası uzun vadede kullanılabilecek dayanıklı bir çatı nasıl yaptırırım olmalıdır.
 5. Firma olarak kendi evimiz olsa ne kullanırdık diye çıktığımız bu yolda elimizden geldiğince uygun fiyatlar vererek müşteri memnuniyetini en üst seviyeye çıkarmayı şiyar edinmiş durumdayız.
 6. Hepimiz insanız empati kurmalıyız. Yuva her canlı için önemlidir. Herkes buna saygı göstermeli ve dikkat etmelidir. Çalışanlarımız ve biz de aynı konuları düşünerek bu işte ilerliyoruz hepimizin yuvası var.
 7. Bizler müşteriden müşteri kazanan insanlarız, referansın referansı geldikçe daha mutlu olmaktayız. Çatı ustası sektöründe geri dönüşler arttıkça sektör kendini yenileyerek hızla gelişme ve büyüme potansiyelini arttırma çabası içerisine girmektedir. Arı Çatı Dekorasyon olarak önce doğa bilinciyle çalıştığımız için çevreye olan duyarlılığımızdan dolayı minimum malzeme tüketimiyle ve çevre bilinciyle hareket etmekteyiz.
 8. Öncelikle iş güvenliği konusunda gerekli önlemleri alması gerekir.   Kesinlikle sektörde çok iyi araştırma yapıp öyle çatıcı tercih etmelisiniz.  Çatı Ustası ararken yani kesinlikle referansları göz önünde bulundurun.  Kesinlikle tecrübeli,  işinin ehli ve iş ahlakını bilen kişilere çatınızı emanet etmelisiniz. İyi bir çatıcı etik ve iş ahlakına uygun hareket etmelidir ki ona göre referans alabilsin.

Arı Çatı Dekorasyon ve Çatı ustası hakkında daha fazla bilgi alabilmek için https://www.facebook.com/aricatidekorasyon/ adresini kullanarak Facebook sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Çatı Tamiri  – Çatı Örtüsü  –  Single Çatı yapımı  –  Sandviç  Panel Ustası  –  Çatı Aktarma Ustası  –  Çatı izolasyonu  –  Sıfırdan Çatı Yapımı   –  Çatı Oluk Ustası  –  Eternit Çatı Ustası  – Onduline Çatı Ustası  –  Ahşap Çatı yapımıİstanbul Çatı Ustası

5/5 - (15 votes)
Content Protection by DMCA.com
aricati hakkında 57 makale
İstanbul Merkezli olarak Çatı ustası olarak çalışmaktayız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın