ÇATI TAMİRİ

Çatı tamiri-Çatı tamiri ustası, hizmetlerimiz
Çatı tamiri-Çatı tamiri ustası, hizmetlerimiz

Zeytinburnu Çatı onarım, oluk ve izolasyon tamiri. Shingle ve Sandviç panel ve Ahşap Çatı yapımı Çatı tamiri ve Zeytinburnu Çatı tamirat hizmeti.

ÇATI TAMİRİ

Çatı tamiri işlemi,   detaylı ve kapsamlı bir iş olarak karşımıza çıkar.  Kesinlikle her yıl düzenli olarak çatı onarım yapılması gerekir ki;  evimizi sıcaktan,  soğuktan,  rüzgardan ve yağış gibi atmosfer olaylarından koruyabilsin.  Öncelikle bu değindiğimiz atmosfer olaylarından bizi koruyan başlıca etken tabi ki;  çatıdır… Çatı,  taşıyıcı kısım ve çatı kaplaması olarak iki bölümden oluşur.  Çatı onarım işlemi yapılırken bu iki bölüm ayrı şekilde değerlendirilmesi gerekir.

Eskiyen ya da eskimeye yüz tutmuş kısımlar kesinlikle yenilenmeli ya da çatı onarım yapılmalıdır.  Taşıyıcı adı verilen kısım;  ağır ve yüklü malzeme,  çatı eğimi ve malzemelerin cinsine bağlıdır.  Çatı kaplamaları bölümüyse;  ısı geçişinde önemli bir yere sahip olmakla birlikte ısı kayıplarını %25 oranında etkiler.  Bu durumsa hem ısınma hem de soğutma giderlerini çok büyük oranda etkileyerek;  aynı zamanda insan sağlığını ve hava kirliliğini de aynı oranda etkilediği görülür.  Bu olumsuz etkenlerden dolayı çatı tamiri ve bakımı konusunda gerekli önemin gösterilmesi gerekir.

Çatı tamiri-Çatı tamiri ustası
Çatı tamiri

Çatı Onarım Fiyatları:

Çatı tadilat fiyatlarını tabi ki hepimiz doğal olarak merak ediyoruz.  Çünkü kış aylarında hava koşullarından dolayı maalesef akan çatılar bizlerin başına bela olmakta hal böyle olunca da doğal olarak bizim aklımıza da şu soru geliyor;  çatı tadilat maliyeti bize ne kadara mal olur?  Bu soruya yanıt bulmanın en iyi yolu tabi ki çatı onarım konusunda ki firmaların hizmet bedellerini iyi araştırıp yani keşif yapmanız gerekir.  Tabi ki çatının durumuna göre de çatı tamiri yapan usta bir fiyat belirler.  Tutup da size çatının durumuna bakmadan çatı onarım için gereken fiyat şu kadardır diye bir fiyat belirtmek doğru olmaz.

Çatı tamiri Ustaları
Çatı tamiri Ustaları

Çatı Tadilat Nasıl Yapılır?

Öncelikle çatı tamiri işleminde;  tamir gereken bölümler belirlenerek çatı iskelesinin elden geçirilmesi gerekir.  Nedeniyse;  iskeleti hasar gören ve tamir edilmesi gereken kısımların ihmal edilmesi bütününün ihmal edildiği anlamına geldiğini söyleyebiliriz. Yani;  tüm çatının iskeletinin üstünde yükselmesidir.  Bu nedenle çatı iskeletinin sağlam bir yapıda olması gerekir ki kötü hava koşullarından korunabilelim.   Çatı tadilat konusunda bir diğer önemli etkende;  çatının örtü malzemesinin hasarlı kısımlarının onarılmasıdır.  Eğer yıpranırsa çatı örtüsü altında ki yalıtım malzemesi kesinlikle değiştirilmelidir.  Bu işlemlerden sonra da çatının örtüsünün tamir işlemi yapılması gerekir.  En son işlem olarak da;  baca dipleri,  bacalar ve su dereleri ile ilgili alanlarda tamir edilip,  gerekli görüldüğü takdirde izolasyonu sağlanıp çatı tamiri işlemi sona ermiş olur.

Çatı tamiri Onarımı
Çatı Tamiri Onarımı

Çatı tamiratta Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar: 

Çatı tamirat sırasında dikkat edilmesi gereken en önemli konu;  kesinlikle malzemenin kalitesidir.  Çatı tadilat işleminin doğru şekilde olması için malzemenin;  CE veya TSE belgeli olması gerekir.  Çatı tadilat ,  bakımı ya da yenilenmesi gibi durumlarda kullanılacak yalıtım ve kaplama malzemeleri detaylara uygun şekilde kullanılarak malzeme üreticilerinin kılavuzları dikkatli şekilde okunarak öyle uygulanmalıdır.  Çatı tadilat ya da bakımı sırasında çalışan personeller koruyucu önlemler alarak,  malzeme ile yangın güvenliği sağlayıp öyle çalışma yapmalıdır.  Eğer şaloma kullanımı gerekiyorsa da çalışma alanında mutlaka yangın tüpü kullanılmalıdır.

Ayrıca çatı onarım işlemi yapan kişiler,  kesinlikle işinin ehli olmaları gerekir.  Aksi halde çatı sorunlarından kurtulayım derken daha büyük karmaşık ve içerisinden çıkılmaz sorunlarla karşılaşabilirsiniz ve hatta çatınızdan olabilrisiniz.

Çatı tamirat yapacak ustaların iş güvenliği konusunda bilgili ve önlemlerini tam tekmil almaları gerekir.  Hatta tamiri yapacak kişiler almadığında onları bu konuda uyarın.  Son olarak da siz eğer çatı tadilat işleminden anlıyorsanız güvenlik önlemlerini tamamlayarak kazaya yol açmayacak şekilde tamir yöntemlerini kullanmalısınız.Çatı tamir edilirse sağlam kalır asla unutulmamalıdır.


Arı Çatı Dekorasyon hakkında daha fazla bilgi alabilmek için https://www.facebook.com/aricatidekorasyon/ adresini kullanarak Facebook sayfamızı inceleyebilirsiniz.

https://www.aricati.com/hizmetlerimiz/cati-tamiri/  sayfamız Çatı tamiri konusunda sizlere yardımcı olabildi mi?

Çatı Ustası – Çatı ÖrtüsüSingle Çatı yapımıSandviç  Panel UstasıÇatı Aktarma UstasıÇatı izolasyonuSıfırdan Çatı YapımıÇatı Oluk UstasıEternit Çatı UstasıOnduline Çatı UstasıAhşap Çatı yapımı

BİZİ DEĞERLENDİRİN.
Content Protection by DMCA.com
aricati hakkında 57 makale
İstanbul Merkezli olarak Çatı ustası olarak çalışmaktayız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın