ESENLER ÇATI USTASI

esenler çatı ustası,esenler çatıcı
Esenler çatı ustası

Esenler Çatı Ustası, oluk ve izolasyon tamiri. Shingle ve Sandviç panel ve Ahşap Çatı yapımı ,Esenler Çatı ustası hizmeti.

esenler çatı ustası,esenler çatıcı

          Yazın sıcak yüzünü göstermesi ile beraber evlerdeki tadilat işlerinden birisi olan çatı işlerini Esenler çatı ustası ile yaptırabilirsiniz. Estetik ve çevreci çatı alternatifleri ile hizmet veren firmamız çatınıza dair bütün işlemleri kaliteli işçilik ve uygun fiyat garantisi ile gerçekleştirmektedir. Soğuk kış aylarına hazır olmak için Esenler çatı izolasyon ustası aracılığı ile doğalgaz faturalarında tasarruf sağlayabilirsiniz.

 

                Evlerdeki tadilat işlerinin artması ile kaliteli işçiliğe ulaşma konusunda zorluk çeken vatandaşlarımızın imdadına Esenler çatı ustası yetişmektedir. Güler yüzlü ve kaliteli işçilik ile yüzde yüz müşteri memnuniyeti ilkesini benimseyen ustalarımız İstanbul’un en çok aranan ustaları arasında yer almaktadır. Birinci sınıf malzemelerin usta eller ile buluşması doğal olarak mutlu bir müşteri ailesi oluşturmaktadır. Firmamız Esenler çatı ustası ile müşterilerimizin değişmeyen adresi durumundadır.

Esenler Çatı Tamiri Ustası

esenler çatı tamiri, esenler çatı ustası hizmeti, esenler çatıcı

Kışın soğuk ve yağışlı günlerinin ardından doğal olarak kiremit malzeme deformasyona uğrayabilir. Bu durumda en ufak yağmur sonrasında çatınızın akmasına neden olabilmektedir. Bu yüzden daha sağlıklı bir kullanım için belirli aralıklar ile çatılarda tadilat işlemi uygulanmalıdır. Kayan kiremitler düzeltilmeli, kırılanlar ise değiştirilmelidir.

 

              Çatı malzemesi kaliteli ve ya kalitesiz temin edilebilirken kaliteli bir usta bulmak gerçekten zor bir işlemdir. Bu noktada firmamız Esenler çatı ustası tamiri konusunda zor çatılarda dahi birinci sınıf işçilik ile müşterilerine hizmet vermektedir. Çatılar binaların temelleri kadar önemli birer inşaat öğesidir ve şansa bırakılmaz. Firmamız Esenler çatı ustası ve kullandığı kaliteli malzemeler ile kaliteyi bulabileceğiniz tek adrestir.

            Örneğin çoğu ustanın ne yazık ki ihmal ettiği çatı iskeleti kontrolü firmamız tarafından konusunda uzman ustalarımız tarafından yapılmaktadır. Çatı iskeletinin yapılmaması durumunda yağmur veya kar sızıntısı ile çürüyen iskelet daha ciddi problemlere neden olacaktır. Bunun yanında Esenler çatı tamiri konusunda dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise baca dip sıvaları ve su yollarıdır. Çatıda bulunan suyun sızmaması için dip sıvaların ustalıkla yapılması gerekmektedir. Ayrıca su yolları düzgün bir şekilde hesaplanarak çatıda birikme ve sızmaların önüne geçilir.

Esenler Çatı Aktarma Ustası

esenler çatı aktarma, esenler çatı ustası hizmetleri

          Esenler çatı ustası tamiri işleminin en önemli öğesi çatı aktarım işidir. Çatıdaki kiremitlerin tamamen toplanarak gerekli kontroller sağlandıktan sonra yeniden dizilmesi işlemidir. Esenler çatı aktarma ustası aracılığı ile çatılarınızın periyodik bakımlarını en sağlıklı ve en ucuz şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bir çatının en uzun soluklu kullanılabilmesi ustanın işçiliğine bağlıdır. Çatıya sıvı geçmesini engelleyecek şekilde kiremitlerin dizilmesi ustalık ve tecrübe isteyen bir işlemdir.

 

Esenler çatı aktarma ustası yılların verdiği tecrübe ile en sağlam çatıları sizler için kontrol ederek gerekli müdahaleleri sağlamaktadır. 

Esenler Çatı yapımı Ustası

Esenler çatı yapımı, esenler çatı ustası hizmetleri, esenler çatıcı hizmeti

Yukarıda belirttiğimiz gibi bir binanın temeli kadar önem arz eden bir öğesidir çatılar. Çünkü binayı dış etkenlere karşı koruyan temel faktörlerden birisidir. Örneğin iyi yapılmamış bir çatı ileriye doğru su sızdıracağı için betonlara zarar verecektir. Esenler çatı yapımı için en önemli noktalardan birisi çatıya verilecek eğimin doğru hesaplanması olmalıdır. Esenler çatı ustası sayesinde en doğru ve en sağlıklı çatıların yapımı müşteri memnuniyeti ile sağlanmış olacaktır.

 

 Eğimin belirlenmesinde binanın yapısı ve çatı malzemesi olarak kullanılacak ürünün niteliği önem taşımaktadır.

              Esenler çatı yapımı için bir diğer önemli olan nokta deprem yönetmeliğine uygun biçimde inşa edilmesidir. Örneğin ikamet için kullanılacak binalarda çatı iskeletinde ahşap kullanılırken, fabrika tarzı geniş alanlarda daha dayanıklı olan çelik iskelet kullanılmalıdır. İskelet malzemenin doğru seçilmesi ve sağlıklı biçimde kurulabilmesi için işin içine usta ellerin girmesi gerekmektedir.   

Ve son olarak çatı örtüsü kısmında kullanılacak malzemenin tercihi doğru biçimde yapılmalıdır. Çatı malzemesinin seçilmesinde belirleyici faktör iklim şartları olmalıdır. Çünkü örtü malzemesi sıcak ve sıvıya doğrudan maruz kaldığı için uzun ömürlü bir kullanım için en doğru malzeme seçilmelidir.

Çatı Örtüsü Tercihi

Çatı Örtüsü Tercihi

Eskiden bilinen tek çatı örtüsü malzemesi olan kiremit aksine günümüzde iklim ve çatı yapısına göre farklı örtü malzemeleri kullanılabilmektedir. Kiremit çatının nefes almasını sağlaması, sıcaklık ve nemi kolay kolay geçirmemesi gibi özellikleri ile en çok tercih edilen çatı örtü malzemesidir. Kiremit malzemenin dezavantajı ise ağır bir malzeme olduğu için iskelete aşırı yük bindirmesidir. Kiremit kullanılacak çatılarda iyi hesaplama ve kaliteli işçilik gerekmektedir. 

 

Her iki özelliği de bünyesinde barındıran Esenler çatı ustası kaliteli işçiliği uygun fiyatla buluşturmaktadır. 

Metal panel çatılar ise daha çok saç ve alüminyum malzemeden imal edilmektedir. Hafif olması nedeniyle uygulanışı kolaydır. Ve kiremit çatıya göre fiyat olarak daha uygun olan metal çatı örtüsü kiremide göre daha az dayanıklıdır.

Arduvazlı bitümlü çatı örtüleri ise UV ışınlarına karşı oldukça dayanıklıdır. Sıklıkla çok güneş alan bölgelerde tercih edilir. İstenilen renkte tercih edilen bu çatı örtü modeli ülkemizde kullanımı yaygınlaşmaya başlamıştır. Bitümlü malzeme içerisine boya ve farklı malzemeler katılarak sertleştirilen organik elyaf ile üretilir.

Esenler Çatı İzolasyonu Ustası

esenler çatı izolasyonu

Çatılarda su ve ısı izolasyonu ikamet edilen evlerin yaşanılabilir olması için hayati önem taşımaktadır. Gerek gün boyu çatıda daha sıcak hale gelen güneş ışınlarını gerekse çatıdan sızan sıvıları engelleyen Esenler çatı izolasyonu malzemeleri çatılarda mutlak suretle kullanılmalıdır. Cam yünü, taş yünü, polistren ve poliüretan en çok kullanılan izolasyon malzemeleridir. Bu malzemeler yanma özelliği olmayan ısı engelleyici malzemelerdir. 

 

Malzemeler kadar malzemeleri kullanacak Esenler çatı ustası maharetleri ile kaliteli izolasyonun kilit noktalarındandır. Çünkü kullanılan malzemenin çatıya doğru kalınlıkta ve boşluk kalmayacak şekilde uygulanması gerekir. Bu hususlar hem izolasyon malzemesinin hem de çatının daha uzun ömürlü kullanılmasını sağlar.

Esenler çatı izolasyonu sayesinde kış aylarında ev içerisindeki sıcak hava izolasyonsuz çatıdan gelecek soğuk hava ile karşılaşmaz. Böylelikle hane içerisinde sıcak hava kaybolmayarak daha az yakıt tüketimi yapmanızı sağlayacaktır. Çatı izolasyonu sayesinde sıcak yaz günlerinde ise tüm gün ısınan kiremitlerin sıcaklığını evinizde hissetmeyeceksiniz. Bu noktada Esenler çatıcı ile kullanacağınız kaliteli çatı izolasyonu evinizi daha yaşanılabilir kılacaktır.

 

Esenler çatı ustası ile ücretsiz keşif yaptırabilir çatınız için en doğru izolasyon malzemesini tercih edebilirsiniz. Konusunda uzman ustalarımız randevulu şekilde konutunuza gelerek çatınız için en doğru malzemeleri size tavsiye edeceklerdir. Onay vermeniz durumunda Esenler çatıcı ustaları birinci sınıf malzemeler ile çatı izolasyonunu yapacak ve çatınızı tertemiz biçimde size teslim edeceklerdir. Esenler çatı izolasyonu konusunda ücretsiz keşif ve uygun fiyatlı izolasyon için sizleri firmamıza bekliyoruz.

En Uygun Esenler Çatı Ustası Firması

esenler uygun çatı firması

Çatı ile ilgili olan işlerin ince hesaplamalara ve kaliteli işçiliğe ihtiyaç duyduğunu belirtmiştik. Yıllardır çatı konusunda uzman ekibimizle çatı ile ilgili problemleri çözüme kavuşturuyoruz. Esenler çatı ustası olarak müşterilerimizin memnuniyetini sağlamadan çalışmayı bırakmıyoruz. En uygun Esenler çatı ustası firması olarak kaliteli ürünleri kaliteli ustalık ile birleştirerek sizlerin hizmetine sunuyoruz.

Esenler çatı tamiri, çatı aktarma, çatı izolasyonu, Esenler çatı yapımı gibi çatıya dair bütün işlerde güvenle arayabileceğiniz bir firmayız.En uygun Esenler çatı ustası firması olarak projelerinizi değerlendirmek ve çayımızı içmek için sizleri firmamıza bekliyoruz. 

5/5 - (13 votes)
Content Protection by DMCA.com
aricati hakkında 57 makale
İstanbul Merkezli olarak Çatı ustası olarak çalışmaktayız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın