HİZMETLERİMİZ

Ahşap çatı yapımı-Ahşap Çatı Ustası, hizmetlerimiz

          Ahşap çatı yapımı adını verdiğimiz çatı türü hizmetlerimiz ekonomik oluşundan dolayı daha çok kullanılmaktadır.  Ahşap çatı,  adından anlaşılacağı üzere kaliteli ahşap odunlardan üretilip gayet pratik şekilde uygulanan çatı modelleri arasında yer alır.  

             Özellikle son zamanlarda en fazla tercih edilen çatı sistemleri arasında yer alan ahşap çatı modelleri yapıların kusursuz görünmesini sağlamaktadır.  Ülkemizde dahil olmak üzere birçok ülkede yoğun şekilde uygulanan ahşap çatı modeli maksimum dayanıklılığa sahiptir.  Bundan dolayı da olumsuz hava koşullarına karşı yüksek düzeyde performans göstermesine sebep olur.  Ahşap çatı türleri,  birçok çatı sistemlerinden farklı olarak tüm iklim tiplerine uygun olarak dizayn edilir ki kullanıcıları mağdur olmasınlar.  Tabi ki doğru bir dizayn demek her mevsim güvende kullanıcılarının çatıyı kullanmasını sağlar.

ÇATI AKTARMA USTASI HİZMETLERİMİZ

Kiremit çatı aktarma ustası-Çatı Aktarma Ustası, hizmetlerimiz

      Çatı aktarma ustası tarafından Çatılarda yapılan en önemli işlemlerden birisi de çatı aktarma  adı verdiğimiz hizmetlerimiz ile çatının yenilenmesidir.  Çatılarda yapılması beklenen en önemli işlevlerin içinde su yalıtımının sağlanması önem arz eder.  

Kiremitten yapılan çatı örtüleri dış hava koşulları ve üzerinde gezinilmesi sebebiyle hasar aldığı takdirde kendisinden beklenen görevleri yerine getiremez,  bu durum oluştuğu takdirde de çatının ana taşıyıcı elemanlarıyla birlikte çatı döşemesi suya maruz kalır.  Kiremitten oluşan çatı örtüleri eski performansına dönüşebilmesi için de yapılan işlemdir çatı aktarma…   Kiremit çatıların yıpranan ve hasar gören kiremit kısımlarının yenilenmesi işlemine çatı aktarma diyoruz.

ÇATI İZOLASYON USTASI HİZMETLERİMİZ

Çatı İzolasyon Ustası, hizmetlerimiz

           Çatı izolasyon ustası hizmetlerimiz denildiğinde akla tabi ki; ısı yalıtımı ve su yalıtımı da gelmelidir. Çünkü çatı mantolama işleminde kullanılması gereken yalıtım malzemeleri aynı zamanda kar ve yağmur sularını da çatıdan sızdırarak yaşam alanlarına akmasını sağlar. 

Çatı izolasyonu yapmak, çatı kaynaklı ısı kayıplarını da önler. Binalarda ki ısı kayıplarının çoğu çatılardan kaynaklıdır. Söz konusu olan ısı kayıpları çatının modeli ve özelliklerine göre farklılık gösterir. İşte bu yüzden tam anlamıyla ısı kaybını önlemek için mutlaka çatı izolasyonu yapılması gerekir.

ÇATI OLUK USTASI HİZMETLERİMİZ

Çatı Oluk Ustası, hizmetlerimiz

     Çatı oluk Ustası  hizmetlerimiz esnasında genellikle çatının modeline ve özelliğine göre uygulanır.  Ayrıca çatı oluk sistemi,  çatı kenarlarında bulunup su tahliyesini sağlayan kısımlara verilen isimdir.  Bölgede ki yağışın durumuna göre de farklı çatı oluk sistemleri kullanılır. Çatı oluk Ustası,  çatıların en uç kısımlarında yer alan ve çatı örtüsünden akan suların birikip borular aracılığıyla tahliyesini sağlarlar. 

Zamanla yağmur,  kar,  rüzgar ya da havada uçuşan çeşitli maddeler sebebiyle zarar görmüş çatı olukları sistemleri düzenli olarak bakım ve onarıma tabi tutulmalıdır.  Özellikle belirtmek gerekir ki;  üstü açık çatı olukları sistemleri mutlaka birkaç yılda bir sorun çıkarır.

ÇATI ÖRTÜSÜ HİZMETLERİMİZ

Çatı örtüsü -Çatı Örtüsü Ustası, hizmetlerimiz

Çatı örtüsü hizmetlerimiz ; bir binayı; yağmur, güneş, rüzgâr vb. atmosfer olaylarından koruyan bir yapı olduğunu söyleyebiliriz.  Yani kısaca belirtmek gerekirse; yapıları yağıştan koruyan en bilindik eski yönteme çatı örtüsü adını veriyoruz. Çatı örtüleri, su yalıtımının yanında ısı yalıtımı bakımından da etkili olan bir sistem olarak karşımıza çıkarlar. 

Çatı örtüleri birçok malzemeden yapılmakta olup en çok tercih edilenleri; kiremit ve metal olanları olduğunu söyleyebiliriz.

ÇATI TAMİRİ HİZMETLERİMİZ

Çatı tamiri-Çatı tamiri ustası, hizmetlerimiz

Çatı tamiri işlemi,   hizmetlerimiz detaylı ve kapsamlı bir iş olarak karşımıza çıkar.  Kesinlikle her yıl düzenli olarak çatı onarım yapılması gerekir ki;  evimizi sıcaktan,  soğuktan,  rüzgardan ve yağış gibi atmosfer olaylarından koruyabilsin.  Öncelikle bu değindiğimiz atmosfer olaylarından bizi koruyan başlıca etken tabi ki;  çatıdır… Çatı,  taşıyıcı kısım ve çatı kaplaması olarak iki bölümden oluşur.  Çatı onarım işlemi yapılırken bu iki bölüm ayrı şekilde değerlendirilmesi gerekir.

Eskiyen ya da eskimeye yüz tutmuş kısımlar kesinlikle yenilenmeli ya da çatı onarım yapılmalıdır.  Taşıyıcı adı verilen kısım;  ağır ve yüklü malzeme,  çatı eğimi ve malzemelerin cinsine bağlıdır. 

ÇATI USTASI HİZMETLERİMİZ

Çatı ustası-Arı Çatı ustası, hizmetlerimiz, bölgelerimiz

Çatı ustası  hizmetlerimiz öncelikli olarak bir çatının sorunun ne olduğunu tam olarak anlayabilme kapasitesine sahip kişi demektir. Bütün çatıların betonların dan su zeminlerine kadar her noktasında faaliyet gerçekleştiren,  her türlü işlemin sıfırdan yapılması,  tamiri,  bakımı veya yenilenmesini sağlayan kişilere denir.

Çatı bir hassas ve dikkat edilmesi gerek notalardan biridir. Konut ve iş yeri gibi yapıların dış cephe bölümlerinden daha fazla güneş ışığı ve diğer etkenlerden kısım çatılar dır. Evin şapkası olarak tanımlasak yanlış olmaz.

ETERNİT ÇATI USTASI HİZMETLERİMİZ

Eternit Çatı ustası-Eternit ustası, hizmetlerimiz

Geçmişte yapılar,hizmetlerimiz esnasında eternit ve amtermit malzemelerinden kullanılıyorken günümüzde kullanımı oldukça azalmıştır.  Hatta bazı yapılar için zorunluluk oluşturmaktadır.  Eternit çatı,  pratik ve efektif bir kaplamadan meydana gelmektedir.  Eternit çatılar genel olarak;  lifli çimento esaslı ve kendinden oluklu bir yapıya sahiptir.  

Ebatlı şekilde sevk edilen eternit çatı malzemesi türleri;  kesilebilir ve yeniden boyutlanarak kolayca monte edilebilir.

ONDULİNE ÇATI USTASI HİZMETLERİMİZ

Onduline Çatı ustası-Onduline ustası, hizmetlerimiz

Çatı yapımı hizmetlerimiz sırasında Onduline çatı ustası tarafından son zamanlarda en çok kullanılan çatı çeşitleri arasında onduline çatı yapımı yer almaktadır.Firmalar Onduline çatı ustası yapımı konusunda deneyimli elemanları bu nedenledir ki günden güne arttırmaktadır. Ülkemizde de son birkaç yıl içinde onduline çatı çok iyi rağbet görmeye başlamıştır. 

Onduline çatı çeşidi kaliteli olduğu gibi aynı zamanda da cebe uygunluğuyla da dikkat çekmektedir. Levhalar familyasında yer alan onduline çatı kaliteli elyaflardan meydana geldiğinden dolayı hammadde karışımı ile oluşturulan bir profesyonel çatı çeşidi olarak karşımıza çıkar. Bizlere birçok avantaj sunan onduline çatı aynı zamanda da çevre dostu olarak bilinmektedir.

SANDVİÇ PANEL USTASI HİZMETLERİMİZ

Sandviç Panel Ustası, hizmetlerimiz

Sandviç panel ustası, hizmetlerimiz iki metalin arasında poliüretan ya da taşyünü iç dolgu malzemesiyle harmanlanarak bir araya gelmiş kompozit malzemelere verilen isimdir…   Yapılarda genellikle;  çatı,  cephe,  iç bölme ya da soğuk hava depolarında kaplama malzemesi olarak sandviç panel kullanılır. 

 Hızlı montaj imkânıyla beraber yüksek yalıtım özelliklerine ek olarak da yüksek taşıma kapasitesinin yanı sıra mimari tercihlerle de ön plana çıkmaktadır.

SIFIRDAN ÇATI YAPIMI HİZMETLERİMİZ

Sıfırdan Çatı yapımı-Yeni Çatı Yapımı, hizmetlerimiz

Dilerseniz;   sıfırdan çatı yapımı hizmetlerimiz hakkında bilgi vermeden önce çatı nedir ve işlevleri nelerdir konusunda kısaca bilgi vermeye çalışalım. Çatı, binaların üst kısımlarında yer alıp bizleri her türlü iklim koşullarına karşı koruyan yapıya denir. Çatı; binayı soğuktan, yağmurdan, kardan, doludan, rüzgârdan koruma gibi avantajları bulunmaktadır.

Bir eve sıfırdan çatı yapımı işlemi uygulanacaksa; çatı türü evin konumu ve mimarisine göre kesinlikle belirlenmesi gerekir. Sıfırdan çatı yapımına karar verildikten sonra; çatı tasarımının ne şekilde olması gerektiği, evin hangi malzemeden yapıldığı, malzeme özellikleri, malzemenin birbirleriyle uyumu, binanın dış görünümünün nasıl olduğu ve hangi iklimde bulunduğuna dair verilere dikkat edilmesi gerekir.

SHİNGLE ÇATI YAPIMI HİZMETLERİMİZ

Shingle Ustası-Shingle Çatı yapımı, hizmetlerimiz

Genellikle ülkemizde hizmetlerimiz esnasında ,  geleneksel çatı kaplaması olarak kırılgan ve sert kaplamalar kullanılmaktadır.  Fakat bu malzemelerin sebep olduğu sorunlar halk arasında yaygın şekilde bilinmektedir.  İşte shingle çatı yapımı yaptırdığınız takdirde bu sorunların hiçbiriyle karşılaşmazsınız.  

Dayanıklı ve aynı zamanda da güvenilir olan shingle çatı,  çatı kaplamak amacıyla kullanılan malzemelerin arasında en fazla tercih edilenidir.  Özellikle de shingle çatı,  eğimli çatıların kaplamasında su izolasyon malzemesi olarak daha çok tercih edilmektedir.  Single çatı,  modern teknolojiyi üzerinde çok fazla barındırdığından dolayı çatı malzemesi olarak sektörde önemli bir yeri olduğunu söyleyebiliriz.  Avrupa’da ki evlerin çoğu,  Amerika’dakilerinde %90’ı shingle çatı kaplama sistemiyle donatıldığını söyleyebiliriz.

Arı Çatı Dekorasyon hakkında daha fazla bilgi alabilmek için https://www.facebook.com/aricatidekorasyon/ adresini kullanarak Facebook sayfamızı inceleyebilirsiniz.