Onduline Çatı ustası-Onduline ustası, hizmetlerimiz

ONDULİNE ÇATI USTASI

9 Mayıs 2020 aricati 0

Onduline çatı son zamanlarda en çok kullanılan çatı çeşitleri arasında yer almaktadır. Ülkemizde de son birkaç yıl içinde onduline çatı çok iyi rağbet görmeye başlamıştır. Onduline çatı çeşidi kaliteli olduğu gibi aynı zamanda da cebe uygunluğuyla da dikkat çekmektedir.

Çatı ustası-Arı Çatı ustası, hizmetlerimiz, bölgelerimiz

ÇATI USTASI

8 Mayıs 2020 aricati 0

Çatı ustası öncelikli olarak bir çatının sorunun ne ol tam olarak anlaya bilme kapasitesine sahip kişi demektir. Çatı ustası; bütün çatıların betonların dan su zeminlerine kadar her noktasında faaliyet gerçekleştiren, her türlü işlemin sıfırdan yapılması, tamiri, bakımı veya yenilenmesini sağlayan kişilere denir.Çatı bir hassas ve dikkat edilmesi gerek notalardan biridir. Konut ve iş yeri gibi yapıların dış cephe bölümlerinden daha fazla güneş ışığı ve diğer etkenlerden kısım çatılar dır.

Shingle Ustası-Shingle Çatı yapımı, hizmetlerimiz

SHİNGLE ÇATI YAPIMI

11 Mart 2020 aricati 0

Genellikle ülkemizde, geleneksel çatı kaplaması olarak kırılgan ve sert kaplamalar kullanılmaktadır. Fakat bu malzemelerin sebep olduğu sorunlar halk arasında yaygın şekilde bilinmektedir. İşte shingle çatı yapımı yaptırdığınız takdirde bu sorunların hiçbiriyle karşılaşmazsınız.

Çatı tamiri-Çatı tamiri ustası, hizmetlerimiz

ÇATI TAMİRİ

11 Mart 2020 aricati 0

Çatı tamiri işlemi, detaylı ve kapsamlı bir iş olarak karşımıza çıkar. Kesinlikle her yıl düzenli olarak çatı tamiri yapılması gerekir ki; evimizi sıcaktan, soğuktan, rüzgardan ve yağış gibi atmosfer olaylarından koruyabilsin. Öncelikle bu değindiğimiz atmosfer olaylarından bizi koruyan başlıca etken tabi ki; çatıdır… Çatı, taşıyıcı kısım ve çatı kaplaması olarak iki bölümden oluşur.

Çatı örtüsü -Çatı Örtüsü Ustası, hizmetlerimiz

ÇATI ÖRTÜSÜ

11 Mart 2020 aricati 0

Çatı örtüsü; bir binayı; yağmur, güneş, rüzgâr vb. atmosfer olaylarından koruyan bir yapı olduğunu söyleyebiliriz. Yani kısaca belirtmek gerekirse; yapıları yağıştan koruyan en bilindik eski yönteme çatı örtüsü adını veriyoruz. Çatı örtüleri, su yalıtımının yanında ısı yalıtımı bakımından da etkili olan bir sistem olarak karşımıza çıkarlar. Çatı örtüleri birçok malzemeden yapılmakta olup en çok tercih edilenleri; kiremit ve metal olanları olduğunu söyleyebiliriz.

Ahşap çatı yapımı-Ahşap Çatı Ustası, hizmetlerimiz

AHŞAP ÇATI YAPIMI

11 Mart 2020 aricati 0

Ahşap çatı yapımı adını verdiğimiz çatı türü ekonomik oluşundan dolayı daha çok kullanılmaktadır. Ahşap çatı, adından anlaşılacağı üzere kaliteli ahşap odunlardan üretilip gayet pratik şekilde uygulanan çatı modelleri arasında yer alır. Özellikle son zamanlarda en fazla tercih edilen çatı sistemleri arasında yer alan ahşap çatı modelleri yapıların kusursuz görünmesini sağlamaktadır.

Sandviç panel ustası

SANDVİÇ PANEL USTASI

11 Mart 2020 aricati 0

Sandviç panel, iki metalin arasında poliüretan ya da taşyünü iç dolgu malzemesiyle harmanlanarak bir araya gelmiş kompozit malzemelere verilen isimdir… Yapılarda genellikle; çatı, cephe, iç bölme ya da soğuk hava depolarında kaplama malzemesi olarak sandviç panel kullanılır. Hızlı montaj imkânıyla beraber yüksek yalıtım özelliklerine ek olarak da yüksek taşıma kapasitesinin yanı sıra mimari tercihlerle de ön plana çıkmaktadır.

Çatı İzolasyon Ustası, hizmetlerimiz

ÇATI İZOLASYON USTASI

14 Ağustos 2018 aricati 0

Çatı izolasyon ustası denildiğinde akla tabi ki; ısı yalıtımı ve su yalıtımı da gelmelidir. Çünkü çatı mantolama işleminde kullanılması gereken yalıtım malzemeleri aynı zamanda kar ve yağmur sularını da çatıdan sızdırarak yaşam alanlarına akmasını sağlar. Çatı izolasyonu yapmak, çatı kaynaklı ısı kayıplarını da önler. Binalarda ki ısı kayıplarının çoğu çatılardan kaynaklıdır.

Sıfırdan Çatı yapımı-Yeni Çatı Yapımı, hizmetlerimiz

SIFIRDAN ÇATI YAPIMI

22 Nisan 2018 aricati 0

DAN ÇATI YAPIMI
Dilerseniz; sıfırdan çatı yapımı hakkında bilgi vermeden önce çatı nedir ve işlevleri nelerdir konusunda kısaca bilgi vermeye çalışalım. Çatı, binaların üst kısımlarında yer alıp bizleri her türlü iklim koşullarına karşı koruyan yapıya denir. Çatı; binayı soğuktan, yağmurdan, kardan, doludan, rüzgârdan koruma gibi avantajları bulunmaktadır.

Kiremit çatı aktarma ustası-Çatı Aktarma Ustası, hizmetlerimiz

ÇATI AKTARMA USTASI

11 Eylül 2017 aricati 0

Çatı aktarma ustası tarafından Çatılarda yapılan en önemli işlemlerden birisi de çatı aktarma adı verdiğimiz çatının yenilenmesidir. Çatılarda yapılması beklenen en önemli işlevlerin içinde su yalıtımının sağlanması önem arz eder.