ETERNİT ÇATI USTASI

Eternit Çatı ustası-Eternit ustası, hizmetlerimiz
Eternit Çatı ustası-Eternit ustası, hizmetlerimiz

ETERNİT ÇATI USTASI             

Geçmişte yapılar,  eternit ve amtermit malzemelerinden kullanılıyorken günümüzde kullanımı oldukça azalmıştır.  Hatta bazı yapılar için zorunluluk oluşturmaktadır.  Eternit çatı,  pratik ve efektif bir kaplamadan meydana gelmektedir.  Eternit çatılar genel olarak;  lifli çimento esaslı ve kendinden oluklu bir yapıya sahiptir.  Ebatlı şekilde sevk edilen eternit çatı malzemesi türleri;  kesilebilir ve yeniden boyutlanarak kolayca monte edilebilir.

Eternit Çatı ustası-Eternit ustası
Eternit Çatı ustası-Eternit ustası

Eternit Çatı Nedir?

Eternit çatı;  çeşitli boylarda,  en ve kalınlıkta,  asbestli çimentodan yapılmış düz veya oluklu şekilde,  gri renkte üretilen sert ve aynı zamanda da dayanıklı bir kaplama malzemesi olarak dikkat çeker.  Eternit çatı sonradan boyanabilir.  Eternit,  çatı kaplama malzemesi olarak bilinir.  Eternit kelimesi,  bu malzemenin üretimini yapan bir firmadan adını almıştır.  Ülkemizde de eternit olarak adlandırılır.  Eternit çatı,  ülkemizde çok fazla kullanılmaktadır.  Eski zamanlarda eternit çatı gri renkteyken şimdilerdeyse rengârenk durumlardadır.  Ayrıca renkli olması uygulama alanını genişletmiştir.

Eternit Çatı Özellikleri:

Eternit çatı yapımında kullanılan eternit malzemesi oldukça sert bir yapıya sahiptir.  Bundan dolayı da genellikle eternit çatılar dayanıklı olarak imal edilmektedir.  Enternit çatı tercih edilme sebeplerinden biri de dayanıklı olmasıdır diyebiliriz.  Ayrıca eternit çatı dayanıklı olmasının yanında da oldukça da ekonomiktir…   Ayrıyeten işçilik masraflarının da çok fazla tutmamasından dolayı enernit çatı uygulamasının artmasına neden olmuştur.  Özellikle son zamanlarda çok fazla renk çeşidinin üretiminin yapılmasından dolayı eternit çatı özellikle dekorasyon amaçlı mekânlarda kullanılmaktadır.

Eternit Çatının Uygulanması:

Eternit çatı,  eternit malzemesinden üretilen bir çatı kaplaması olarak karşımıza çıkıyor. Eternit çapı yapımında dikkat edilmesi gereken önemli durumlar vardır.  İlk olarak,  eternit malzemesinden üretilen eternit çatı gri malzemeden üretilip sonrasında istenilen renge boyanmaktadır.  Bu durumdan dolayı da döşemesi yapılacak mekânın rengine uygun olacak şekilde yani renkte boyanıp hazır hale getirilir.  Sonrasındaysa çatı üzerine döşeme işlemi gerçekleştirilirken de birbirinin üzerini kapatmasını ve monten yerlerinin de kesinlikle tam olarak oturtulması gerekir. Eternit çatı ustası yapımında malzemelerin döşeme altına sabitlenmesi gerekir.  Eğer ki sabitlenmezse de rüzgârlı havalarda çok daha fazla ses çıkarmaya sebep olacaktır.  Bir de eternit çatı malzemeleri birbirine geçirilmediği takdirde yağmur suyu içeriye girecektir.

Eternit Çatı Fiyatları: 

Eternit çatı malzemeleri belli ebatlarda hazır olarak üretilirler.  Fiyatlandırılma işlemi çatının ebadına göre değişiklik gösterir.  Fiyatı gayet uygun olan eternit çatı malzemesinin yanında işçilik maliyeti de bir o kadar düşüktür.

Arı Çatı Dekorasyon hakkında daha fazla bilgi alabilmek için https://www.facebook.com/aricatidekorasyon/ adresini kullanarak Facebook sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Sayfamız Eternit Çatı ustası konusunda sizlere yardımcı olabildi mi?

Çatı UstasıÇatı TamiriÇatı ÖrtüsüSingle Çatı yapımıSandviç  Panel UstasıÇatı Aktarma UstasıÇatı izolasyonuSıfırdan Çatı YapımıÇatı Oluk UstasıOnduline Çatı UstasıAhşap Çatı yapımı

BİZİ DEĞERLENDİRİN.
Content Protection by DMCA.com
aricati hakkında 57 makale
İstanbul Merkezli olarak Çatı ustası olarak çalışmaktayız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın